2 Mart 2012 Cuma

Anketimin Birincisi...Çoooooooooooooook sevindim aslında birinciliği Semerkant'a kaptırmadığı için. Yanlış anlaşılmaya mahallemizde bir mahal vermeyeyim; Ben oyumu ikisine de vermedim. Oy kullanan kişi sayısı da nicel olarak fazla olmasa da nitel olarak çok önemli göründü gözüme. Halbuki tanımıyorum oy verenleri. Tahminlerim var ama söylemem. Hafiften hafifleştim galiba gevezelikler etmekteyim.

Küçük ama çok önemli bir anekdotu özetleyerek başlamalıyım;

Louise Ciccone isimli 15-16 yaşlarında bir kız çocuğu vardır. Denizcilik yapan babası seferinden dönüşünde kendisine bir kitap hediye eder. Kitabı bir solukta okuyan hanım kız sefere çıkmaya hazırlanan babasından bu kez de "Kuyucaklı Yusuf" eserini ister. Anketimizden de anlayacağınız üzere kızın bir solukta okuduğu kitabın adı Kürk Mantolu Madonna'dır. Sonrasında kız tam bir Sabahattin Ali hayranı olur ve karar verir; kızı olursa ismini Madonna koyacaktır, oğlu olursa da Sabahattin... Sonra şans bu ya kız çok ünlü olur ve  doğuştan edinilen ismine büyüdüğünde bir isim ekleme hakkı elde eder. Yani "Kürk Mantolu Madonna", Popstar Madonna'ya ismini veren kitaptır.  

Neyse ki tüm bunların  kaynağı kıçım olsa da şu an yaşanan hemen her anın geçmişte de yaşandığına inanıyorum eski çocukların büyüklerin her söylediğine inanması gibi.  O yüzden anlayış gösterin içimdeki Chucky'e :D

 Kitabı anlatacaktım sözde. Ne diyelim belki bi dahaki sefere :D

5 yorum:

 1. Yemin ederim beynim bi tuhaf oldu :p okumadım hala ve çok merak ediyorum bu kitabı.

  YanıtlaSil
 2. uvv yorum yapacaktım ama "beter ol" beter etti beni soluğum kesildi :)))

  YanıtlaSil
 3. :) Korkma korkma... Doğaçlama oldu o biraz, şu an kendimdeyim :)

  Bu arada blogunuza bayıldım. Açık ara en farklı blog benim için!

  YanıtlaSil
 4. hımm eyi haber kendinizde olmanız..
  rahatça yorum yapabilirim
  bu arada
  her daim beklerim bloguma :)

  YanıtlaSil

Dostmodern Hyde Park'a hoş geldiniz :D

Bu sizin bana yazdığınız ilk yorumunuzsa, dövüşeceksiniz... Welcome the erdost club...

Yorum yazmanız beni mutlu eder, yorumunuz etmese bile...

Yaz işte be...